فناوری و امور هوشمند سازی
Search

دکترقاسمعلی خدابنده معاون پشتیبانی اداره کل آموزش وپرورش خرسان رضوی ۳۰۰۰ واحد آموزشی خراسان رضوی به سیستم گرمایشی متمرکز مجهز شد‌

توس آرا:قاسمعلی خدابنده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: استان خراسان رضوی دارای ۱۱ هزار و ۲۰۰ واحد آموزشی فعال است و از این تعداد تاکنون ۳ هزار واحد آموزشی به سیستم گرمایشی متمرکز مجهز شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: بیش از ۵۰ درصد مدارس استان دارای سیستم گرمایشی متمرکز هستند؛ حدود سه هزار مدرسه توسط آموزش و پرورش بهسازی شدند و دو هزار مورد دیگر از ابتدای ساخت مجهز به سیستم گرمایشی مناسب بودند.

وی در مورد باقی مدارس که به سیستم گرمایشی مناسب مجهز نیستند بیان کرد: باقی مدارس در روستاهایی هستند که گازکشی ندارند که در این مدارس از بخاری‌های برقی و تابشی استفاده می‌شود، برخی دیگر از مدارس که در مناطق صعب‌العبور و سردسیر قرار دارند از بخاری‌های نفتی استفاده می‌کنند.

خدابنده با تاکید بر این که بهسازی سیستم گرمایشی مدارس برعهده اداره کل نوسازی مدارس است گفت: برای بازسازی و بهسازی سیستم گرمایشی مدارس ردیف بودجه مشخصی وجود دارد که به اداره کل نوسازی مدارس مربوط می‌شود، در مهر ماه جاری بیش از ۳۰۰ مدرسه به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شدند.

وی ضمن اشاره به برگزاری آزمون استخدامی در سوم شهریورماه امسال و سهمیه ۲۸۴ نفری خراسان رضوی در استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: در حال حاضر ۴۹۸ نفر برای طی کردن مراحل کنترل مدارک، معاینات پزشکی و مصاحبه دعوت شدند.فرایند کنترل مدارک و معاینات پزشکی از ۱۵ مهرماه آغاز و داوطلبان به ترتیب حروف الفبا و جدولی که توسط سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش اعلام می‌شود مراجعه می‌کنند.

توس آرامعاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اعلام این که آموزش و پرورش استان دارای ۹۰ هزار نیروی انسانی شاغل است عنوان کرد: از این تعداد پنج هزار نفر شرایط بازنشستگی داشتند و تاکنون سه هزار و ۷۹۰ نفر بازنشسته شدند و مابقی این تعداد یعنی هزار و ۲۰۰نفر استمرار خدمت گرفتند.

وی با بیان این که در حال حاضر سه هزار و ۷۹۰ نفر از آموزش و پرورش خارج شدند اظهار داشت: به ازای این خروج دو هزار و ۳۶۰ نفر از طرق مختلف دانشگاه فرهنگیان، ماده ۲۸ و آزمون استخدامی وارد آموزش و پرورش شدند.با احتساب نیروی انسانی بارنشسته و جذب شده براساس آمار سال گذشته حدود ۱۳۰۰ نفر نیروی انسانی کمبود داریم.

وی بیان کرد: کمبود نیروی انسانی از روش‌های استمرار خدمت، نیروهای حق‌التدریس و غیررسمی و طرح خرید خدمات آموزشی جبران می‌شود.

خدابنده با اشاره به این که در حال حاضر ۶۵۰ نفر در استان نیروی حق التدریسی داریم افزود: بیش از هزار و ۳۰۰ نیرو امر آموزش ۳۰ هزار دانش‌آموز را در قالب طرح خرید خدمات آموزشی انجام می‌دهند؛ این نیروها پس از انجام مراحل گزینش و مصاحبه و دوره‌های آموزشی وارد کلاس درس می‌شوند.

نقد و بررسی ها

  • 4
  • 5
  • 5
  • 5
  • 5
  • 4.8

    Score
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *